0022-DSC00528

Dudinské vinobranie 2019, XIV. ročník

September je v týchto končinách spojený s oberačkami. A tie práve vyvrcholili v kúpeľnom areáli 14. ročníkom Dudinského vinobrania, ktoré je predovšetkým oslavou práce tunajších vinárov a tiež produktov, ktoré vyrábajú. 

Dudinské vinobranie 2019

Ide o rodinné lokálne kvalitné vinárstva založené na niekoľkogeneračných tradíciách – VÍNO LAUKO, PIVNICA u GUNÁROVCOV, PIVNICA u OŠUSTOV, VÍNO ŠTEFKO a PIVNICA u SĽUKOV.

Dudinské vinobranie 2019

V ponuke vinárov návštevníci mohli nájsť miestnu Peseckú leánku, Víno mladosti, Veltlinské, Sauvigion, Rizling, Pálavu, Alibernet, Cuvée, Hontianske samorodé a mnohé iné.

Dudinské vinobranie 2019

Hosťujúcimi vinármi boli tento rok skvelé vinárstva – MOVINO, VINÁRSTVO ZSIGMOND, VINÁRSTVO CSERNUS, JANA ĎURÍKOVÁ – VITIS a GA-BOR – VÍNO Z ČIERNYCH RÍBEZLÍ.

Dudinské vinobranie 2019

Slávnosť zahájil v kúpeľnom parku sprievod s hudbou a spevom v podaní detského folklórneho súboru AGÁTIK. Počas celého dňa podujatie sprevádzala ľudová cimbalová hudba – MIRA UHRIČA.

Dudinské vinobranie 2019 - folklórne vystúpenie

Počas dňa vystúpil i Folklórny súbor VATRA a na záver podujatia sa návštevníci zabávali na hudbu country formácie PACIPACIFIK.

Dudinské vinobranie 2019 - grilované pochúťky

Vstup bol voľný, pri zakúpení vínneho pasu návštevník obdržal aj degustačný pohár s logom podujatia.

Dudinské vinobranie 2019

Na svoje si určite prišli milovníci dobrého vína či mladého vína - burčiaku, všelijakých mäsitých i sladkých dobrôt s opojnými vôňami, ale aj tí, čo si chceli zakúpiť najrozmanitejšie remeselnícke výrobky alebo len majú radi folklór a zábavu.

Dudinské vinobranie 2019 - grilované pochúťky

Usporiadateľ: Oblastná organizácia cestovného ruchu Dudince

Kontakt pre bližšie informácie:

Ing. Michaela Pakši, tajomník OOCR Dudince

Kontakt.: 00 421 907 845 029, tajomnik@dudince.skwww.dudince.sk

Foto: Ing. Milan Ďuroch, r65 studio s.r.o.

Fotografie z podujatia: