null

Úvodné foto: null | Foto: Milan Ďuroch

Kúpele nie sú len pre chorých

Doba, keď liečebné kúpele využívali iba ľudia s vážnymi problémami, sú, zdá sa, minulosťou. Ľudia si uvedomujú, že zdravie je krehké ako pierko a prevencia je rovnako dôležitá ako oddych. Aj preto si mnohí nevyberajú len wellness pobyty, ale aj pobyty s liečebným programom na mieru. Kúpele Dudince so svojou unikátnou minerálnou vodou vychádzajú v ústrety všetkým, ktorí si chcú oddýchnuť a načerpať nové sily, pričom prioritou sa stáva zlepšenie zdravotného stavu, či už po fyzickej, alebo psychickej stránke.

Liečba, prevencia, relax

Tri slová, ktoré zahŕňajú všetko, čo by mal spĺňať pobyt v kúpeľoch. V Kúpeľoch Dudince je možné liečiť ochorenia pohybového aparátu v kombinácii so srdcovocievnymi chorobami, ale aj neurologické ochorenia či choroby z povolania. To všetko vďaka unikátnemu zloženiu minerálnej liečivej vody. Kombinácia sulfánu a oxidu uhličitého je totiž výnimočná tým, že naraz dokáže liečiť srdce i pohybovú sústavu. 

Usedený život

Práve to je problém mnohých: usedený spôsob života spolu zo stresom zaťažuje srdce, chrbticu, kríže a unavuje mozog. Reštartom môže byť kúpeľný pobyt v niektorom z troch kompletne zrekonštruovaných hotelov: Rubín, Smaragd či Minerál. Každý z nich ponúka komfortné ubytovanie, prístup k minerálnej vode a širokú ponuku voľnočasových aktivít. Či už preferujete športové (bowling, squash, tenis) alebo relaxačné aktivity (thajské masáže, wellness, vonkajší bazén), nudiť sa určite nebudete. 

Na kúpele nemám čas

Uvoľniť sa z práce na niekoľko týždňov je (zdá sa) nemožné. Aj napriek tomu je dobré občas zmeniť prostredie a aspoň na niekoľko dní, prípadne na týždeň si užiť pobyt v kúpeľoch. Veď v prípade potreby si môžete vziať notebook a najdôležitejšie e-maily či telefonáty vybavíte pomedzi liečebné procedúry.

Vďaka komfortnému vybaveniu izieb je kúpeľný hotel Minerál obľúbenou voľbou pre tých, ktorí si popri absolvovaní procedúr potrebujú vybaviť aj pracovné veci. Každá izba je vybavená pohodlným písacím stolom, pripojením na wifi a v prípade potreby aj tlačiarňou na recepcii. Pre najnáročnejších je k dispozícii apartmán Residence. Ten má vlastný pracovný kútik a obrovskú terasu, z ktorej počas slnečných dní budete úradovať ako od mora. Súčasťou apartmánu je aj súkromné wellness a veľká spálňa s obývačkou a kúpeľňou.

Wellness pre vaše nohy

Komfort začína od nôh, aj preto sa v Kúpeľoch Dudince, v parku medzi liečebnými domami Rubín a Smaragd nachádza pocitový chodník naboso. Chodenie naboso po jednotlivých povrchoch chodníka (piesok, kameň, drevo, šišky, tráva a iné) dodáva telu pocit rovnováhy a pozitívne pôsobí na celý organizmus – na všetky jeho zložky. Uvoľníte sa, zrelaxujete a zlepší sa vám aj kvalita spánku. 

Popri chodníku naboso sa nachádza sústava ôsmich cvičebných strojov. Môžete si tu precvičiť celé telo, spevniť svalstvo a zlepšiť motoriku nenáročnými cvikmi, to všetko v príjemnom prostredí v tieni stromov a ďaleko od zvukov mesta. 

Moderné a účinné liečebné procedúry

Filozofia Kúpeľov Dudince bola aj je postavená na prírodnom liečivom zdroji a komplexnosti služieb. Personál sa neustále vzdeláva a pravidelne zavádza na svojich úsekoch novinky, ktoré pomáhajú zlepšiť nielen zdravotný stav, ale aj zvýšiť komfort klientov. V rámci liečby je možné využiť niekoľko moderných terapií, a tak sa zbaviť bolesti a prinavrátiť si zdravie. 

TECAR SIN terapia stimuluje hojivé procesy v tkanivách a v mieste zranenia naštartuje samoliečebný potenciál buniek. Predstavuje najmodernejšiu technológiu - kombinovanú terapiu diatermie a ultrazvuku, pri ktorej terapeut pomocou špeciálnej elektródy ošetrí povrchové i hlboké bolestivé zóny, odstráni bolesť a naštartuje regeneráciu poškodených tkanív. Výrazne urýchľuje regeneráciu po záťaži, až o 2/3 dokáže skrátiť rekonvalescenciu po svalovom alebo kĺbovom zranení. Kúpele Dudince ju poskytujú ako PRVÉ ZO SLOVENSKÝCH KÚPEĽOV.

Klienti môžu využiť aj liečba Bemerom, ktorá má protibolestivý a protizápalový účinok, urýchľuje regeneráciu po operačných zákrokoch na pohybovom a nervovom systéme, pri poúrazových stavoch na pohybovom aparáte, urýchľuje hojenie rán, vstrebávanie opuchov a krvných podliatín.

Hilterapia zas pomáha pacientom k rýchlemu návratu do plnohodnotného života bez bolestí a obmedzenia pohybovej aktivity. Využíva laserové žiarenie vysokej intenzity, tzv. HILT impulzy, ktoré prenikajú do najhlbších vrstiev svalov a kostí bez toho, aby poškodzovali povrchové tkanivá a kožu. Je to liečba, ktorá má často okamžité výsledky pri tlmení bolestí a relaxácii svalstva.

Pri akútnych a chronických bolestiach pomôže aj radiálna rázová vlna. Ide o modernú a veľmi účinnú liečebnú metódu, ktorá využíva mechanickú tlakovú – šokovú vlnu na liečbu bolesti. Pre dosiahnutie ešte väčšieho účinku je dobre kombinovať ju aj s lokálnou kryoterapiou (terapia chladným vzduchom – účinnejšia ako liečba samotným ľadom – nachádza využitie pri liečbe rôznych akútnych a chronických stavov).

Výlety do okolia

Kúpeľný pobyt je ideálnou príležitosťou na bližšie zoznámenie sa s krásami regiónov Hont či Tekov. Neporušená príroda okolia Dudiniec, historické klenoty či svetové rarity ako Brhlovské skalné obydlia každoročne očaria domácich i zahraničných návštevníkov.

Klienti majú na výber z pestrej ponuky poldenných i celodenných výletov – okrem klasických potuliek rázovitými dedinkami či malebnými mestečkami sa veľkej obľube tešia aj exkurzie do vínnych pivničiek spojené s ochutnávkou vín, typických pre tento región.