Triatlon-Bátovce-11.6

Majster sveta ozdobí triatlon v Bátovciach

Do poslednej chvíle nevedeli organizátori z Delfín klubu Nitra, či dostanú povolenie na usporiadanie tohoročných Majstrovstiev Slovenska v strednom triatlone. Ako nás informoval človek zodpovedný za propagáciu tohto podujatia, veľký, ba nebojíme sa napísať – vzácny aktívny športovec, atlét, hlavne bežec na dlhšie trate, ale aj cyklista či plavec, RNDr. Jakub Meszáros z Levíc, majstrovstvá sa konať budú. Termín stanovili na 11. júla toho roku v rámci podujatia Vialleman. Pretekári musia plávať 1,9 km v dvoch okruhoch, bicyklovať 90 km v troch kopcovitých okruhoch cez Bohunice, Uhliská, Pukanec, Devičany a bežať polmaratónskych 21,1 km v 4 kolách smerom na Žemberovce a späť. Štart naplánovali na 11:30 hodiny.Podobné obrázky z vodnej nádrže Lipovina si budú môcť urobiť fotoreportéri 11. júla toho roku, a tak zaknihovať do histórie ďalší úspešný ročník Majstrovstiev Slovenskej republiky v strednom triatlone. | Foto: archív Športlandia.sk


Najrýchlejšia Slovenka a najrýchlejší Slovák získajú titul Majster Slovenska. V štartovnej listine by nemali chýbať minuloroční víťazi Nikola Čorbová (HERE TO WIN), ktorá na tomto podujatí s vyše 10-ročnou históriou už zvíťazila trikrát, a ozdobou bude isto Miroslav Ozorák, minuloročný majster sveta v olympijskom triatlone vo svojej vekovej kategórii nad 40 rokov. Z Nových Zámkov, ktoré reprezentuje, sme sa dozvedeli, že aj teraz mu forma graduje a na spomínané preteky sa veľmi teší. Medzi prihlásenými sú tiež vlani vysoko umiestnení pretekári Jakub Mészáros (ŠK Atóm Levice), Mario Kovár (ŠK Triathlon Šala), Peter Štilla (TRIAN ŠK UMB Banská Bystrica), ale aj slovenská triatlonová legenda Andrej Orlický (TRIATLON TEAM Trnava). Okrem slovenských súťažiacich organizátori očakávajú pretekárov z Českej republiky a Maďarska. Okrem spomenutých i ďalší z takmer 90-členného štartovného poľa môžu zabojovať o finančné odmeny v sume 1520 Eur a o cenné trofeje. 

Súčasťou podujatia sú aj štafetové preteky, kde si môžu maximálne traja členovia rozdeliť medzi seba jednotlivé časti trate. Tu sa súťaží o vecné ceny.

Ako nás informovali organizátori z ŠK Delfín klubu Nitra, odkiaľ je aj športový riaditeľ pretekov Pavol Peciar, kvalitu i atrakciu podujatia svojou účasťou obohatí isto aj prihlásený špičkový triatlonista z absolútnej svetovej špičky, Čech Lukáš Kočář z Brna. Podujatie sa koná za sponzorskej podpory spoločnosti Vialle a partnerskej spolupráce spoločností Sloger a Balnea Cluster Dudince. Mediálnym partnerom podujatia je internetový magazín Športlandia.sk.