0026-DSC08262

Podsitnianske dni hojnosti - Prenčov - 2019

Vychádzajúce slniečko nám veštilo horúci augustový deň a pozvaní remeselníci začali už pred obedom zapĺňať areál pod miestnym futbalovým štadiónom svojimi stánkami. Pred štrnástou hodinou sa už zo stánkov s jedlom a kotlov šírila vôňa gulášu, kapustnice, lepníkov, párancov, pečených klobás a iných pochutín.

Tak začal v sobotu 10. augusta 2019 v  Prenčove už 19. ročník Podsitnianskych dní hojnosti. Náš ľudový festival oslovil aj tento rok približne 1500 návštevníkov svojou komornou atmosférou, kvalitným folklórnym programom a dobrým jedlom. V bohatom programe mohli diváci vidieť a počuť ľudovú hudbu Ondreja Molotu a jeho hostí, folklórny súbor Hont z Krupiny, folklórny súbor Nafurt z Bratislavy, folklórnu skupinu Hrabina z Veľkej Lúky, folklórny súbor Ekonóm z Bratislavy a samozrejme v náučnom programe o tradičnom odievaní ľudí s pod Sitna s názvom "Poklady podsitnianskych truhlíc" aj domácu folklórnu skupinu Prenčovan, FsK Baďančanka a sólistov z Kráľoviec - Krnišova a Žibritova.

Veríme, že aj tento rok sme opäť presvedčili návštevníkov, že pod velebným Sitnom prebývajú pohostinní ľudia s dobrým srdcom. 

Text: Kriegerová Anna

Fotografie z podujatia: